Yenihayat Sünnet Kliniği

Sünnet Sonrası Süreç ve Bakım

Sünnet Sonrası Süreç ve Bakım
  • Yeni Hayat
  • 31 Mayıs, 2022

Sünnet Sonrası Süreç ve Bakım

Klampli (klipsli) sünnetten hemen sonra hafif dar slip iç çamaşırı üzerine şort,pijama veya pantolon giydirilir.Bez kullanıyorsa bez bağlanır.

Ağrıyı önlemek için doktorunuzun verdiği ilaçlar aksatmadan zamanında verilmelidir. Reçete dışında ilaç verilmemelidir.

Yiyecek ve içecek kısıtlaması yapılmaz.

Klampli sünnette ertesi günden itibaren banyo yapmasına, temiz havuza ve temiz denize girmesine izin verilebilir.Gerekirse sünnet aletinin tüp bölümü ılık su ile yıkanarak temizlenebilir.

Penisde,kökünde ve çevresinde küçük morluk,kızarıklık ve şişlik olabilir.Bu durumlar geçici olup tedirgin olmayınız.

Sünnet sonrası mutlaka sünnet hekiminizin söylediklerini uygulayın. Varsa size verdiği bilgi ve öneri notlarını ayrıntılı okuyun ve yazılanları yapın.

Yine de aklınıza takılan bir şey var ise sünnet hekiminize danışın. Özellikle ilk gece, kanama kontrolü için sık sık altını kontrol edin.

Sünnetin cerrahi bir işlem olduğunu, çift katlı sünnet derisinin çepeçevre çıkartıldığını, iyileşme döneminde sizin için garip ve tedirgin edici bir görüntünün oluşacağını unutmayın. Sünnet hekiminiz gerekli olduğunda gerekli girişimleri yapacaktır.

Sünnet hekiminizin önerdiği periyotlarda sünnet kontrolüne gidin. İyileşme sonrasında sizi rahatsız eden bir konu var ise Sünnet hekiminize danışın. Herkese tedirgin bir şekilde göstererek veya doktordan doktora giderek çocuğunuzun psikolojisini bozmayın.

Sünnet hekiminizin gerekli gördüğü uygulamaları yapacağına güvenin.